Profesionálna starostlivosť o vlasy, Strana 2
Moja mantra starostlivosti o vlasy. Ocrys je vaša mantra starostlivosti o vlasy na dosiahnutie harmónie medzi vonkajšou a vnútornou pohodou. Ocrys zbavuje vlasy a myseľ záťaže každodenného života a prináša holistický a multisenzorický blahobyt. S jedinečným, jemným podpisom vôni pre každý rad je ošetrenie po šampóne Ocrys vhodné pre všetky typy vlasov.
Integrovaný systém pre maximálnu funkčnosť
Krok 0
Príprava/Predpríprava - Guna primer
Ako sa to deje v oblasti farieb na vlasy (s PRE-pigmentáciou alebo RE-pigmentáciou) alebo v oblasti make-upu (vyhladzujúce prípravné sérum, primer) aby sa zlepšila účinnosť ošetrenia, povrch, ktorý sa má ošetrovať, je najskôr pripravený na receptúru pred šampónom, ktorý prípraví štruktúru vlasu. Cenný voliteľný krok, ktorý má rovnaký účinok ako zosilňovač ošetrenia vo všetkých nasledujúcich krokoch.
Krok 1
Očistenie a eliminácia - Ocrys šampón
Krok čistenia je kľúčom k zdravým vlasom, pretože ovplyvňuje celý proces a konečný výsledok. Dôkladné čistenie pochádza z dosiahnutia správnej rovnováhy medzi funkčnými povrchovo aktívnymi látkami prírodného pôvodu v kombinácii s technologickou zložkou. Šampóny Ocrys sú obohatené o špeciálnu zmes intenzívne hydratujúcich a ošetrujúcich kyselín hyalurónových, ktoré zvyšujú lesk a odolnosť.
Či už je číra alebo krémová, textúra šampónov Ocrys je ideálna na premenu kroku čistenia na zmyslový zážitok. Ľahko sa nanášajú a penia do vzácnej mikropeny s penovým efektom, ktorá jemne odstraňuje všetky zvyšky z vlasov a pokožky hlavy a zároveň uvoľňuje vzácne aktívne zložky, ktoré sú prospešné pre štruktúru vlasov. Tieto ľahko umývateľné šampóny zanechajú vlasy jemné a pripravia ich na krok ošetrenia (podľa potreby kondicionér alebo maska).
Krok 2
Výživa a starostlivosť - Ocrys kondicionér alebo maska
Krok masky alebo kondicionéru je najbohatšia časť systému. Je to kľúčový krok k tomu, čo chceme dosiahnuť, a bez problémov sa spája a funguje v synergii s krokmi, ktoré mu predchádzajú. Masky a kondicionéry systému Ocrys koncentrujú funkcie, ktoré pomáhajú vlasom udržiavať vyváženú úroveň hydratácie. Formulované s biologicky spracovateľnými zložkami prírodného a organického pôvodu.
Či už sú krémovejšie alebo tekutejšie, textúry masiek a kondicionérov Ocrys sa líšia v závislosti od typu vlasov, vďaka čomu sa ľahšie nanášajú a oplachujú. Ak sa nechajú pôsobiť 3 až 10 minút v závislosti od typu vlasov, pôsobia hlboko a uvoľňujú vzácne funkčné aktívne zložky do štruktúry vlasov.
Krok 3
Zosilňovač/Booster - Ocrys guna mask
Ak je potrebný intenzívnejší zásah na obnovenie štruktúry vlasov, môžeme použiť reštrukturalizačný booster na zintenzívnenie kúry. Obohatený o Oxilamine, ultrabohatú receptúru technologicky aktívnych zložiek, vyvinutý ako posledný krok systému, ktorý pôsobí na štruktúru vlasov a zároveň dodáva maximálnu jemnosť. Cenný alternatívny krok k funkčným maskám Ocrys, ktorý má rovnaký účinok ako booster/posilňovač vo všetkých predchádzajúcich krokoch.
Krok 4
Ochrana vlasov - Surya volumizig (pre jemné vlasy) alebo Surya glowing (pre hrubšie vlasy)
Aplikuje sa na vlhké vlasy bez oplachovania, posledný krok Ocrys zvyšuje lesk a ochranu. Na výber sú dve možnosti: bohatší, intenzívnejší efekt, ideálny pre hustejšie vlasy, a svetlejší, jemnejší rozjasňujúci efekt aj pre tie najjemnejšie vlasy. Obe možnosti, obohatené o zmes hyalurónových kyselín pre optimálnu hydratáciu vlasov, zanechávajú vlasy lesklejšie, ľahšie sa rozčesávajú a zároveň eliminujú statickú elektrinu.
Jean Paul Myné je značka, ktorá sa špecializuje na profesionálne vlasové produkty, známe najmä pre svoje inovatívne vlasové kúry a formulácie. Odborníci vo svete starostlivosti o vlasy, ale aj užívatelia, ktoré tieto produkty používajú doma, sa zhodujú v tom, že táto značka ponúka pridanú hodnotu, ktorú u iných výrobcov nenájdete. V čom spočíva jej originalita?
Výhody vlasovej kozmetiky Jean Paul Myné
Používanie vlasovej kozmetiky Jean Paul Myné so sebou prináša nasledujúce benefity:
- Inovatívne zloženie – produkty Jean Paul Myné sú často chválené pre svoje pokrokové zloženie a použitie vysoko kvalitných ingrediencií. To zahŕňa špičkovú technológiu na efektívne riešenie špecifických problémov vlasov.
- Regenerácia a výživa vlasov – mnohí používatelia tvrdia, že produkty Jean Paul Myné pomáhajú opraviť poškodené vlasy a poskytujú výživu, výsledkom čoho sú zdravšie a lepšie upraviteľné vlasy. Dôležitejšie ako styling je totiž mať prirodzene zdravé vlasy, ktoré vyzerajú dobre aj bez úpravy. Tieto produkty sa zameriavajú na ich hebkosť, lesk, regeneráciu a minimalizovanie vzniku rozštiepených končekov.
- Dlhodobé výsledky – niektorí zákazníci uvádzajú, že účinky produktov Jean Paul Myné sú dlhodobé, čím sa znižuje potreba častej aplikácie.
- Výsledky na profesionálnej úrovni – rad produktov Jean Paul Myné je primárne určený pre profesionálnych stylistov, takže produkty poskytujú výsledky ako v salóne, čo umožňuje kaderníkom dosiahnuť výnimočné výsledky pre svojich klientov. Zároveň však viete získať dokonalé ošetrenie vlasov ako od profesionálov aj u vás doma.
- Ošetrenia na mieru – táto značka ponúka rad produktov navrhnutých pre rôzne typy vlasov a problémy, ktoré používateľom a stylistom umožňujú prispôsobiť kúry individuálnym potrebám.
- Ochrana farby – pre tých, ktorí majú farbené vlasy, môžu produkty Jean Paul Myné byť najlepšími priateľmi, lebo obsahujú zloženie, ktoré pomáhajú zachovať farbu vlasov a predlžujú žiarivosť farbených vlasov.
- Etickosť a produkty, ktoré nie sú testované na zvieratách – kozmetické prípravky Jean Paul Myné uprednostňujú ekologické zloženie, obaly šetrné k prírode a etické princípy pri vývoji aj výrobe zaužívaných aj nových produktov. Vďaka tomu táto značka osloví spotrebiteľov, ktorí oceňujú etické a udržateľné produkty.
Ako pri každej značke vlasových produktov, individuálne skúsenosti sa môžu líšiť a pri výbere tých správnych produktov pre vaše potreby je nevyhnutné zvážiť váš špecifický typ vlasov a problémy, ktoré máte s vlasmi alebo s vlasovou pokožkou.
Ako používať vlasovú kozmetiku Jean Paul Myné?
Podrobné návody ako na to nájdete na obaloch produktov tejto značky, povedzme si však o štyroch základných typoch produktov a o krokoch, ktoré je potrebné pri nich dodržiavať.
Šampón
- Dôkladne si navlhčite vlasy teplou vodou.
- Naneste malé množstvo šampónu Jean Paul Myné do dlaní.
- Vmasírujte šampón do vlasovej pokožky a vlasov a vytvorte penu.
- Dôkladne opláchnite vodou, kým sa nevymyje všetok šampón.
Kondicionér
- Po umytí šampónom vytlačte z vlasov prebytočnú vodu.
- Vezmite množstvo kondicionéru Jean Paul Myné vo veľkosti lieskového orecha a naneste ho do strednej dĺžky a končekov vlasov.
- Nechajte kondicionér pôsobiť odporúčaný čas (zvyčajne 6 minút).
- Dôkladne opláchnite vodou, kým sa kondicionér úplne nevymyje.
Vlasové kúry alebo masky
- Naneste vlasovú kúru alebo masku na čisté, uterákom vysušené vlasy.
- Vmasírujte produkt do vlasov a venujte zvýšenú pozornosť poškodeným alebo problematickým oblastiam.
- V závislosti od návodu na produkt ho nechajte pôsobiť odporúčaný čas (zvyčajne niekoľko minút až niekoľko hodín), aby kúra prenikla do vlasov a vyživila ich.
- Dôkladne opláchnite vodou a upravte si vlasy podľa potreby.
Stylingové produkty
- Naneste požadovaný stylingový produkt Jean Paul Myné do vlhkých alebo suchých vlasov v závislosti od pokynov k produktu.
- Rozotrite produkt rovnomerne po vlasoch a zamerajte sa na oblasti, kde chcete dosiahnuť požadovaný štýl alebo efekt.
- Upravte si vlasy pomocou preferovaných techník, ako je fénovanie, vyrovnávanie, kulmovanie alebo česanie.
Kondicionér na vlasy je výrobok, ktorý sa používa po umytí vlasov a slúži na zlepšenie ich stavu a kvality. Obsahuje výživné látky a môže byť zameraný na rôzne veci - udržiavanie farby chemicky zafarbených vlasov, dodanie lesku, hydratácia suchých vlasov... Kondicionér pomáha zjemniť a zvláčniť vlasy, zvyšuje ich elasticitu, znižuje krepovitosť, uľahčuje rozčesávanie a chráni vlasy pred poškodením a lámavosťou.
Pri výbere kondicionéra na vlasy je dôležité zvážiť vlastnosti vašich vlasov, aby sa použitý kondicionér hodil práve pre konkrétny typ vlasov. Existujú kondicionéry určené pre rýchlo sa mastiace vlasy a celkom iné sú kondicionéry určené pre suché vlasy - tie obsahujú napríklad argánový olej. Osoby s jemnými vlasmi majú rady kondicionéry bez silikónov, pretože silikóny môžu uviaznuť vo vlasoch a spôsobiť ich zaťaženie a spľasnutosť. Preto je potrebné si vybrať kondicionér, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a typu vlasov. A ak budete stále nerozhodní a vaše vlasy nemajú nejaké konkrétne problémy alebo "výstrelky", stavte na univerzálny kondicionér určený pre všetky typy vlasov.
Vplyv kondicionéra na vlasy
Existujú však aj nevýhody používania kondicionéru na vlasy. Niektoré výrobky môžu obsahovať zložky, ktoré majú negatívny vplyv na vlasy a spôsobiť alergické reakcie. Používanie príliš veľkého množstva kondicionéru môže vlasy zaťažiť a vytvoriť tak účes bez objemu a bez vzdušnosti - tento problém jednoducho odstránite tak, že budete používať primerané množstvo produktu. Okrem toho, ak sa kondicionér neumyje z vlasov správne, môže spôsobiť, že vlasové folikuly zostanú upchaté a to môže viesť k zhoršeniu kvality vlasov.
Celkovo, používanie kondicionéru na vlasy môže byť veľmi užitočné pre zlepšenie stavu vlasov a zvýšenie ich zdravia, pokiaľ sa používa správne a vyberá sa podľa vhodnosti pre typ vlasov, ale zároveň si treba byť vedomý aj možných nevýhod.
Ako používať kondicionér na vlasy?
Aby ste správne použili kondicionér na vlasy, postupujte nasledovne:
- Umyte vlasy šampónom: Pred aplikáciou kondicionéra je potrebné vlasy dôkladne umyť šampónom. Opláchnite vlasy teplou vodou, naneste malé množstvo šampónu a jemne ich masírujte, až kým nevznikne hustá pena. Potom dôkladne opláchnite vlasy vodou.
- Vytlačte malé množstvo kondicionéra: Z kondicionéru vytlačte malé množstvo (veľkosť hráška, závisí od dĺžky a hrúbky vlasov).
- Rozotrite kondicionér medzi dlaňami: Najlepšie je rozotrieť kondicionér medzi dlaňami, aby sa rovnomerne rozložil a zahrial. To pomáha lepšiemu strebávaniu prípravku do vlasov.
- Aplikujte kondicionér na vlasy: Rozotrite kondicionér zhora nadol po celom povrchu vlasov. Dôkladne ho vmasírujte do vlasov a vyhýbajte sa aplikácii na pokožku hlavy, ak nie je špecifikované inak na obale kondicionéra. Ak máte dlhé vlasy, špeciálne sa zamerajte na končeky vlasov, kde je väčšie riziko poškodenia a lámavosti.
- Nechajte pôsobiť: Podľa odporúčaní na obale produktu nechajte kondicionér pôsobiť na vlasoch po dobu určenú na zlepšenie ich kondície. Zvyčajne to býva od 1 do 5 minút. Pokiaľ používate kondicionér na farbené vlasy, môžete ho nechať pôsobiť dlhšie, keďže ide o veľmi namáhanú korunu krásy, ktorá vyžaduje viac starostlivosti a výživy.
- Dôkladne opláchnite vlasy: Po uplynutí doby pôsobenia dôkladne opláchnite vlasy teplou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky kondicionéra. Uistite sa, že si oplachujete vlasy dostatočne dlho, aby nezostal žiadny kondicionér vo vlasoch, najmä nie pri korienkoch.
- Sušenie vlasov: Po opláchnutí kondicionéra vlasy jemne osušte uterákom. Môžete použiť aj fén alebo nechať vlasy prirodzene schnúť.
Pamätajte, že frekvencia používania kondicionéra závisí od vás a od potrieb vašich vlasov. Niektorí ľudia preferujú používať kondicionér zakaždým, keď si umyjú vlasy, zatiaľ čo iní uprednostňujú jeho použitie menej často, napríklad raz týždenne. Čím sú vlasy jemnejšie, tým opatrnejšie volíme frekvenciu používania kondicionéra. Naopak, u dlhých a nepoddajných vlasov je kondicionér zázrakom na ich zjemnenie a úpravu.
Kulma, fén a žehličky na vlasy sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, keď sa snažíme dosiahnuť dokonalý účes. Tak, ako sa staráme o vlasy, by sme nemali zabúdať aj na pomôcky, ktoré nám pomáhajú vyzerať a cítiť sa dobre. Aby tieto nástroje zostali v dobrom stave a mali dlhú životnosť, je dôležité venovať im pravidelnú starostlivosť. V tomto článku vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ako sa starať o údržbu, čistenie a ošetrovanie kuliem, fénov a žehličiek na vlasy.
Kulma na vlasy
Kulma na vlasy je skvelý nástroj na vytvorenie krásnych vĺn alebo kučier. Pre jej správnu starostlivosť, údržbu a čistenie majte na pamäti tieto body:
- Po použití nechajte kulmu dostatočne vychladnúť.
- Použite vlhký uterák alebo handričku na odstránenie zvyškov vlasov a produktov z valcov kulmy.
- Ak je to možné, vyberte vymeniteľné valcové hlavice a umyte ich teplou vodou a vhodným prípravkom na umývanie (postačí aj mydlo či saponát). Dôkladne ich osušte pred ich opätovným použitím.
- Dbajte na to, aby ste neodstraňovali zvyšky vlasov pomocou ostrých predmetov, pretože môžete vážne poškodiť povrch kulmy a jej celkovú funkčnosť.
- Uistite sa, že kulmu ukladáte na bezpečné miesto, aby ste predišli poškodeniu valcov alebo iných častí. Dbajte na to, aby ste kulmu chránili pred pádom alebo nárazmi. Ak je možné, používajte jej priložené puzdro alebo iné vhodné ochranné obaly na skladovanie a cestovanie.
Fén na vlasy
Fén na vlasy je neoceniteľným nástrojom pri stylingu a sušení vlasov. Mnohí z nás si bez neho život už nevedia predstaviť. Už žiadne prirodzené sušenie, ale rýchle a účinné schnutie a formovanie tvaru vlasov podľa vašich preferencií. Táto pomôcka vám mnohokrát pomohla, preto by ste mali myslieť na jej údržbu, aby fén poslúžil čo najdlhšie. Aby ste udržali váš fén v optimálnom stave, zvážte nasledujúce tipy:
- Rovnako, ako v prvom bode predtým, nezabudnite pred čistením fénu odpojiť zdroj napájania a nechajte ho vychladnúť.
- Použitemalú kefu na odstránenie vlasov z fénového filtra. Pravidelné čistenie tohto filtra je dôležité pre optimálny výkon danej pomôcky.
- Ak je váš fén vybavený odnímateľným zadným krytom, odstráňte ho a očistite ho jemným mydlom a vodou. Dôkladne ho osušte pred jeho opätovným použitím.
- Dbajte na to, aby ste nepoužívali príliš horúci vzduch, keď sušíte vlasy, aby ste minimalizovali možné poškodenie vlasov aj samotného fénu.
- Skladujte fén na suchom a bezpečnom mieste, aby ste predišli pádom a nárazom, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie.
Žehlička na vlasy
Žehlička na vlasy je fenomenálnym nástrojom nielen pre kučeravé ženy, ktoré túžia po rovných vlasoch. Žehlička patrí medzi najpoužívanejšie pomôcky pre ženy, ale i mužov. Vytváranie rovných prameňov nebolo nikdy ľahšie! Aby ste udržali svoju žehličku na vlasy v dobrom stave, riaďte sa našimi radami:
- Podobne ako u iných nástrojov, pred čistením žehličky ju nechajte vychladnúť a odpojte ju od zdroja napájania.
- Použite vlhkú handričku alebo vatu s jemným čističom na odstránenie zvyškov vlasov alebo produktov z platničiek žehličky.
- Ak je to možné, odpojte vymeniteľné platničky a očistite ich teplou vodou a jemným saponátom. Dôkladne ich osušte pred ich opätovným pripojením.
- Dbajte na to, aby ste nedržali žehličku na jednom mieste príliš dlho, aby ste predišli poškodeniu vlasov. Vždy používajte tepelnú ochranu na vlasy pred použitím žehličky.
- Pri skladovaní žehličky na vlasy ju uchovávajte na bezpečnom mieste, mimo dosahu detí a zdroja tepla.
Pamätajte, že vaše vlasy si zaslúžia najlepšiu starostlivosť. Tým, že sa budete starať aj o svoje nástroje, im zabezpečíte dlhú životnosť a výkonnosť. S našimi tipmi na údržbu, čistenie a ošetrovanie produktov, budete mať istotu, že vytvoríte dokonalé účesy bez stresu a rýchlosťou blesku.Nezabudnite, že krásne vlasy sú vizitkou kvalitných vlasových produktov a dobre udržiavanými nástrojmi. Takže sa postarajte o svoje kulmy, fény a žehličky, a nechajte svoje vlasy žiariť všetkou svojou krásou!
Nad rozčesávaním vlasov veľmi nepremýšľame - je to každodenná rutina, ktorú robíme automaticky. Väčšina z nás to však robí zle a rozčesávaním narobí viac škody ako úžitku. Dobrou správou je, že stačí niekoľko malých zmien a rozčesávanie vlasov sa zmení na prospešnú aktivitu.
Benefity rozčesávania vlasov
Vlasy si najčastejšie rozčesávame po umytí alebo po zobudení, pretože sa počas spánku alebo manipulácie s nimi vytvoria malé i väčšie uzlíky. Rozčesávanie má však pri starostlivosti o vlasy viacero benefitov:
- Stimuluje pokožku hlavy - jemné česanie pôsobí na pokožku hlavy ako masáž, vďaka ktorej sa pokožka prekrvuje a podporujeme rast vlasov.
- Dodáva vlasom lesk a podporuje ich zdravý vzhľad - mazové žľazy produkujú vo vlasovej pokožke maz neustále a tým zvlhčujú a ochraňujú našu pokožku. Keď si správne češeme vlasy, rozmiestňujeme tento ochranný maz rovnomerne od korienkov až po končeky vlasov, čím vytvárame prirodzený lesk.
- Odstraňuje vypadnuté vlasy - denne nám vypadne 50 až 100 vlasov, pri rozčesávaní si ich jemne odstraňujeme a zvyšné vlasy sa vďaka tomu zamotávajú menej. Zároveň ich nestrácame všade, kam sa pohneme, ak si ich vyčešeme.
Ako často si česať vlasy?
Možno ste už aj vy počuli mýtus, že vlasy by sme si mali prečesať 100-krát. V skutočnosti takéto dlhé rozčesávanie podporuje stratu vlasov. Kaderníci odporúčajú rozčesať si vlasy dvakrát denne - ráno a večer, postupovať pri tom veľmi jemne a pomaly. Čím menej ťahov urobíte, tým lepšie pre vaše vlasy.
Ako rozčesať mokré vlasy
Keď ide o mokré vlasy, najdôležitejšie je použiť správnu kefu na vlasy a správnu techniku. Mokré vlasy sú veľmi krehké a v tomto stave ich ľahko poškodíte. Preto je potrebné kombinovať kefu so širokými zubmi, ideálna je kefa na vlasy Olivia Garden, kondicionér alebo masku na rozčesávanie a pomalé nenásilné česanie.
Kroky pri rozčesávaní mokrých vlasov:
- Rozčesávanie mokrých vlasov sa začína už pri ich umývaní. Pri snahe napeniť šampón sa vyhnite príliš komplikovanému zamotávaniu vlasov. Po umytí použite kondicionér.
- Pre ľahšie rozčesanie vlasov vyskúšajte šampón na uhladenie vlasov.
- Začnite rozčesávať vlasy širokou kefou na končekoch.
- Vlasy by mali byť skôr polosuché ako mokré. Postupujte jemne a odstraňujte zamotané pasáže iba pri končekoch.
- Najlepšie je robiť malé ťahy kefou alebo hrebeňom. Pomôžte si aj prstami, ktoré sú k vlasom ešte šetrnejšie.
- Ak máte kučeravé vlasy alebo obzvlášť zamotané vlasy, pomôžte si aj maskou na rozčesávanie vlasov alebo kondicionérom, ktorý sa nezmýva.
- Keď máte končeky vlasov úplne rozčesané, postupujte vyššie a postup opakujte, kým sa nedostanete až ku korienkom vlasov.
Ako rozčesať suché vlasy
Suché vlasy sa zvyknú zamotať ak dlhšie ležíme alebo si tvoríme komplikovanejšie účesy. Tvoria rôzne uzlíky a môžu viesť k zvýšenej lámavosti. Aby sme tento stav ešte nezhoršili, je potrebné dodržiavať tieto kroky:
- Rozdeľte vlasy do niekoľkých sekcií a rozčesávajte ich postupne.
- Nikdy nezačínajte pri korienkoch, ideálne je začať pri končekoch alebo niekoľko centimetrov nad nimi v strede celkovej dĺžky vlasov.
- Pre lepšie rozčesávanie môžete použiť aj sprej na rozčesávanie vlasov
- Po rozčesaní strednej dĺžky pokračujte rovnako o pár centimetrov vyššie. Takto sa postupne prepracujete až ku korienkom vlasov.
- Pri rozčesávaní končekov kefou jemne masírujte pokožku hlavy.
- Najviac poškodení vzniká keď rozčesávame vlasy nasilu. Postupujte preto jemne a pomaly.
- Pri suchých vlasoch môžete použiť hustejšiu kefu ako pri mokrých vlasoch.
Trpíte suchými a poškodenými vlasmi? A hľadáte riešenia tohto problému? Tak to presne v tomto článku nájdete, a nielen to. V nasledujúcich riadkoch sa môžete dočítať aj o príčinách tvorby poškodených vlasov, kedy sa vlasy viac lámu a omnoho viac.
Aké sú príčiny tvorby suchých a poškodených vlasov?
K poškodeným vlasom môže viesť viacero faktorov, vrátane návykov starostlivosti o vlasy, podmienok prostredia či vášho fyzického zdravia.
Tieto sú len niektoré faktory, ktoré zapríčiňujú poškodené a suché vlasy:
- časté plávanie v chlórovanej alebo slanej vode
- príliš časté umývanie vlasov
- trávenie veľa času na slnku
- farbenie alebo chemické ošetrenie
- pravidelné fénovanie
- časté používanie elektrickej kulmy a žehličky
- používanie drsných stylingových produktov, šampónov a kondicionérov
Starostlivosť o vlasy - Kedy sa vlasy viac lámu?
Časté lámanie vlasov zapríčiňuje niekoľko faktorov, tieto sú však tie najčastejšie:
- stres
- nedostatočné množstvo proteínov, antioxidantov a proteínov v strave
- suché vlasy
- nadmerné upravovanie vlasov
- príliš časté umývanie
- nesprávne česanie
- nesprávne sušenie
- poškodenie teplom
Ako zvoliť vhodnú starostlivosť o Poškodené a suché vlasy?
Je dôležité, aby ste si vybrali tú správnu starostlivosť o poškodené vlasy. Zvoľte si ju na základe príčiny poškodenia a typu vlasov. Každý z týchto typov, môže byť vysušený, kvôli iným faktorom.
Rady a tipy ako sa starať o suché a poškodené vlasy?
V nasledujúcich riadkoch sa môžete dočítať o pár radách a tipoch pre boj so suchými a poškodenými vlasmi:
- Pri umývaní vlasov namiesto horúcej vody použite vlažnú. Horúca voda by mohla vlasy zbaviť prírodných olejov a vysušiť ich.
- Nezabudnite pri starostlivosti o vlasy používať kondicionér.
- Mokré vlasy rozčesávajte hrebeňom so širokými zubami. Pri pretiahnutí hrebeňa cez prameňa vlasov ho uchopte tesne nad miestom, kde budete zasúvať hrebeň. To pomáha predchádzať lámaniu vlasov.
- Hrebeň si vyberajte skôr s jemnými štetinami.
- Obmedzte tepelný styling a nezabúdajte používať výrobky, ktoré sú určené na ochranu vlasov pred teplom.
- Pred plávaním v bazéne vlasy namočte vodou z vodovodu.
- Nezabúdajte na zastrihávanie končekov. Tie by sa mali zastrihávať približne každých šesť týždňov.
- Vyberajte si šampóny a kondicionéry, ktoré sú určené pre suché a poškodené vlasy.
Starostlivosť o vlasy - Ako často by ste mali umývať vašu korunu krásy?
To ako často by ste si mali umývať vlasy, závisí od množstva faktorov, vrátane vašej osobnej rutiny, typu a štruktúry vlasov. Ak ste niekto, kto si ich rád častejšie umýva, tak by ste medzi umývaniami mali nechávať aspoň dvojdňové až trojdňové pauzy. Pre tých čo majú kučeravé vlasy, zvyčajne platí to, že majú suchšiu pokožku hlavy, takže si môžu medzi umývaniami nechať pauzu päť až sedem dní. Aj farbené vlasy by sa mali umývať menej často. Umývať by sa mali každý druhý deň alebo každé tri dni.
Starostlivosť o vlasy - Ako hydratovať poškodené a suché vlasy?
Existuje veľa tipov a trikov ako hydratovať poškodené a suché vlasy, tieto sú len pár z nich:
- zvoľte šampón, kondicionér, vlasové masky, ktoré sú určené pre suché a poškodené vlasy
- pri starostlivosti o vlasy nezabúdajte na olejček
- vyhnite sa extrémnym poveternostným podmienkam
- pravidelne si nechávajte zastrihávať končeky
- správne vrstvite svoje vlasové produkty
- vyhnite sa každodennému umývaniu vlasov
Aký účes je pre suché vlasy najvhodnejší?
V nasledujúcich riadkoch nájdete pár účesov, ktoré sú najvhodnejšie pre vaše suché vlasy:
Zapletený drdol
Tento účes je vhodný pre tie z vás, ktoré majú dlhé vlasy. Je to jednoduchý drdol z vrkočov, ktorý vám dodá uhladený vzhľad.
Zapletené copy
Ide o jednoduchý, elegantný účes, s ktorým ste sa mohli stretnúť všade. Dodá vám elegantnosť a sofitiskovanosť. Navyše vašim suchým vlasom dodá hladký a lesklý vzhľad.
Bočné drdoly
Keď sa tento účes spraví dobre, vyzerá nádherne. Ide vlastne o dva vysoké copy, ktoré sú zviazané na oboch stranách hlavy do drdolov. Tie sú zaistené sponkami a je na ne nanesený lak na vlasy.
Trápi vás vypadávanie vlasov? A chceli by ste sa dozvedieť o tom, aké sú príčiny jeho vzniknutia, či o ich riešeniach? Ak áno, tak pokračujte v čítaní tohto článku. V ňom sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o rednutí vlasov.
Prečo vzniká vypadávanie vlasov?
Poznáme niekoľko typov vypadávania vlasov, od tých bežných až po tie zriedkavejšie. Tieto sú len niektoré z nich:
1. Androgénna alopécia
Tento typ sa vzťahuje na dedičné vypadávanie vlasov, prezýva sa aj ako “vzorová alopécia”. Môže postihnúť rovnako muža tak aj ženu. Androgénna alopécia je tiež najčastešia príčina problematickej pokožky hlavy. Postihuje až 50% ľudí. Pri alopécii môžu niektorí ľudia zaznamenať vypadávanie vlasov už v puberte, iní si jej príznaky môžu všimnúť až v strednom veku. Taktiež je dôležité spomenúť, že vlasy vypadávajú postupne.
Ženská alopécia vedie k rednutiu celej pokožky hlavy a môže vyzerať ako zúženie alebo rozšírenie okolia postihnutej časti. U niektorých môže nastať už v rannom veku, no pri iných sa vyskytuje až po dosiahnutí 65 rokov. Mužská alopécia zvyčajne zahŕňa rednutie na temene hlavy a postupné vypadávanie vlasov.
2. Typ vypadávania vlasov - Alopecia areata
Ide o autoimunitný stav, ktorý má za následok, že váš imunitný systém útočí na vlasové folikuly, to vedie k vypadávaniu vlasov. V niektorých prípadoch môže dôjsť až k úplnej plešatosti.
Niektorí ľudia okrem toho, že strácajú vlasy na hlave, tak môžu rednúť z mihalníc, obočia či iných častiach tela.
3. Typ vypadávania vlasov - Anagen effluvium
Zahŕňa rýchlu stratu vlasov. Zvyčajne nastáva po ožarovaní alebo chemoterapií. Dobrá správa je, že vlasy po ukončení liečby zvyčajne narastú znova.
4. Typ vypadávania vlasov - Telogen effluvium
Ide o typ náhleho vypadávania vlasov, ktoré sú dôsledkom fyzického alebo emočného šoku.
Môže nastať po:
- zažití traumatickej udalosti
- po vážnom ochorení
- po operácii v dôsledku liekov
- v období extrémneho stresu
- v dôsledku hormonálnych zmien
- v dôsledku akútneho ochorenia
- po užívaní niektorých liekov
Telogen effluvium sa zvyčajne vyrieši vtedy, ak sa vyrieši základná príčina problému.
5. Typ vypadávania vlasov - Tinea capitis
Plesňová infekcia prezývaná, aj ako lišaj na pokožke hlavy môže postihnúť vlasový kmeň a pokožku hlavy. Ak sa nelieči včas, môže spôsobiť, že postihnuté miesta sa zväčšia a naplnia sa hnisom. Dá sa liečiť antifungálnymi liekmi.
6. Trakčná alopécia
Je následkom prílišného tlaku a napätia vlasov. Môže byť následkom častého nosenia vrkočov a drdolov.
Ako môžete vyriešiť rednutie vlasov
Liečba rednutia vlasov závisí od jej štádia:
Štádium poplach
- V tomto štádiu by ste vlasy mali ošetrovať po dobu 16 týždňov.
- Postup ošetrenia:
- 1. krok - Šampón Toning ( bežné užívanie)
- Špeciálny šampón proti vypadávaniu vlasov obsahuje mätové, levanduľové a rozmarínové esenciálne oleje. Tie pôsobia ako účinná prevencia a podporuje prirodzený rast. Obsiahnutý panthenol a výťažky z pšenice pomáhajú v oprave kožnej bariéry.
- 2. krok - Densifying Sinergy Post ( raz týždenne)
- Obsahuje esenciálne oleje ako levanduľa, rozmarín, cédrové drevo, šalvia, žihľavový extrakt, šalvia, hinoki, rozmarín a esenciálne mikroelementy ako kremík, meď, zinok, horčík z fermentovania prírodných kvasiniek. Tie pomáhajú riešiť problémy s rednutím vlasov.
- 3. krok - Doplnok stravy In Active (2 razy denne)
- Výživový doplnok obsahuje metionín. prekurzor cysteín, aminokyseliny obsahujúce síru, koenzým Q10, vitamín D3, vitamíny skupiny B, zinok, železo, selén a meď. Podporuje mikrocirkuláciu.
Vysoké štádium
- V tomto štádiu by ste vlasy mali ošetrovať po dobu 16 týždňov
- Postup ošetrenia:
- 1. krok - Ampulka Densifying Sinergy Pre (raz týždenne)
- Esenciálne oleje obsiahnuté v ampulke pomáhajú obnovovať rovnováhu mikrocirkulácie vo vlasovej pokožke a rieši problémy s rednutím vlasov
- 2. krok - Šampón Toning (bežné užívanie)
- 3. krok - Densifying Sinergy Post (raz týždenne)
- 4. krok - Doplnok stravy in Active (2 razy denne)
Prevencia proti problematickej pokožke hlavy
Okrem toho, že by ste mali obmedziť stres a vyvážene sa stravovať, tak sa môžete vyvarovať problematickej pokožke hlavy nasledujúcim postupom:
- 1. krok - Šampón Toning (bežné užívanie)
- 2. krok - Doplnok stravy in Active (2 razy denne)
Miniaturizácia vlasových folikulov je odborný názov pre stenčovanie vlasov alebo plešatenie. Tento proces, ktorý zvyčajne postihuje mužov, spôsobuje, že vlasové folikuly sa scvrkávajú a rast vlasov je náročnejší. Vlasy vyrastajúce z takýchto folikulov sú jemnejšie, tenšie a krehké. Ľahko vypadávajú, čo vedie k tvorbe ostrovčekov plešín.
Príčiny miniaturizácie vlasových folikulov
Hlavné príčiny miniaturizácie vlasových folikulov sú tieto:
- genetika - človek má špecifický gén, ktorý zdieľa so svojimi príbuznými a predurčuje ho k tomu, že sú jeho vlasové folikuly citlivejšie na pôsobenie určitých hormónov,
- vek - vekom sa vlasové folikuly prirodzene zmenšujú a poskytujú vlasom menej výživy,
- hormón známy ako dihydrotestosterón - je to derivácia hormónu testosterón, ktorý priamo negatívne ovplyvňuje vlasové folikuly a spôsobuje vypadávanie vlasov u mužov, ale aj u žien,
- kombinácia všetkých troch faktorov - vyšší vek, pôsobenie hormónov a genetika spoločne vplývajú na miniaturizáciu vlasov.
Príznaky miniaturizácie vlasov
Vypadávanie vlasov zapríčiňujú aj mnohé iné faktory. Niekedy ide o príznak iného ochorenia, inokedy je to len dôsledok nesprávnej starostlivosti o vlasy a ich namáhanie nevhodným farbením alebo stylingom. Vlasy viac vypadávajú aj keď prežívame silný stres. Ako teda rozpoznať, že je našim problémom práve miniaturizácia vlasových folikulov?
Všímajte si nasledujúce príznaky:
- veľká strata vlasov pri česaní hrebeňom alebo kefou,
- tenké vlasy - ak vám prirodzene vypadne vlas, skúste ho roztrhnúť. Ak to pôjde s ľahkosťou, je pravdepodobne veľmi tenký,
- rozšírená cestička vo vlasoch - vlasy často vypadávajú tam, kde sú najčastejšie vystavené vplyvu okolia, teda najmä v oblasti cestičky a na okrajoch vlasovej línie, kde sa zase tvoria takzvané kúty,
- rednutie vlasov na vrchole hlavy, takzvaná koruna,
- viac vypadnutých vlasov na vankúši alebo v odtoku sprchy.
Pri zisťovaní miniaturizácie vlasov môžu lekári vyžadovať aj vyšetrenie krvi, aby sa vylúčili iné zdravotné problémy. Doma si však môžete sami urobiť jednoduchý test.
Vezmite si medzi prsty prameň vlasov, ideálne množstvo je približne 60 vlasov. Samozrejme, počet iba odhadujeme. Jednou rukou chyťte vlasy pri korienkoch, druhou zase pri končekoch. Jemne ťahajte vlasy smerom hore. Takto zistíte, či sa vám vlasy skôr trhajú (ostanú vám v ruke, ktorou ich držíte za končeky) alebo lámu (ostanú vám v ruke, ktorou ich držíte pri korienkoch). Ak vám pri takomto pokuse vypadnú viac ako tri vlasy, je to spoľahlivý príznak miniaturizácie vlasových folikulov.
Ako vyriešiť miniaturizáciu vlasových folikulov
Existujú riešenia, ktoré môžete vyskúšať sami doma a ihneď. Pri miniaturizácii vlasových folikulov pomáha aplikácia kozmetických prípravkov s obsahom účinných prírodných látok, ako sú rôzne esenciálne oleje z liečivých rastlín. Špeciálne vyvinutý rad produktov od Jean Paul Mynè je revolúciou v starostlivosti o oslabené vlasy a folikuly. Rieši vypadávanie vlasov, plešatosť, ale aj iné ochorenia pokožky hlavy. Obnovuje rovnováhu v oblasti vlasovej pokožky. Účinné látky sú práve esenciálne oleje a výťažky z liečivých rastlín, ktoré pôsobia priamo na príčiny týchto problémov a nie iba na ich príznaky. Aby bol efekt čo najrýchlejší a spoľahlivý, je vhodné kombinovať celý rad týchto produktov - od šampónov, cez kondicionéry, masky a doplnky stravy. Ošetríte svoje vlasy a pokožku zvonku a zároveň budú vitamíny, antioxidanty a liečivé látky pôsobiť aj zvnútra.
Závažné vypadávanie vlasov je vhodné konzultovať s lekárom a prípadne naplánovať transplantáciu vlasov z častí vlasovej pokožky, kde stále husto rastú.
Na to aby vaše vlasy vyzerali, ako od profesionála potrebujete kvalitný strojček na vlasy. No viete, ako si vybrať ten najvhodnejší pre vás? Ak nie, tak my vám s tým teraz pomôžeme. V nasledujúcich riadkoch sa môžete dočítať o pár radách a tipoch, ktoré vám pomôžu v kúpe profesionálneho zastrihávača vlasov.
Vyberte si medzi káblovým a bezdrôtovým Strojčekom na vlasy
Najčastejšie druhy profesionálnych zastrihávačov vlasov sú káblové a bezdrôtové. Káblový strojček na vlasy je zvyčajne výkonnejší a možno ho používať dlhšie, pretože sa nespolieha na batériu. Avšak bezdrôtový strojček na vlasy je flexibilnejší. Viete ho využiť kdekoľvek a taktiež vás nedrží pripútaných k zásuvke.
Zvoľte si správny materiál profesionálneho zastrihávača vlasov
Kvalitnejší a tvrdší materiál zabezpečujú lepšie a presnejšie zastrihávanie vlasov. Práve preto je výber materiálu jedným z najdôležitejších parametrov pre výber toho správneho strojčeka na vlasy. Kvalitné čepele strojčeka si dlhšie zachovávajú pôvodnú ostrosť. Pozrite si pár kvalitných materiálov, z ktorých by mal byť vyrobený:
- Titan - najodolnejší a najkvalitnejší materiál. Používa sa na výrobu najkvalitnejších holiacich strojčekov. Síce vám tento materiál vydrží roky, no je to najdrahší materiál z ktorého sa vyrábajú holiace čepele.
- Keramika - na výrobu holiaceho strojčeka sa keramika využíva najmenej. Ide o kvalitný, no krehký materiál.
- Oceľ - udržiava sa ľahšie ako keramika, taktiež je aj odolnejšia. Je to jeden z najlacnejších materiálov, avšak holiace strojčeky vyrobené z tohto materiálu majú najkratšiu životnosť.
- Nehrdzavejúca oceľ - ide o najbežnejší materiál používaný na profesionálne zastrihávače vlasov. Je veľmi podobná oceli, avšak čepele sú umývateľné.
- Japonská oceľ - japonská oceľ je pevnejšia a ostrejšia ako európska. Čím vydrží dlhšie a umožní vám čisté a hladké strihanie.
Nájdite si správnu veľkosť nadstavcov na strojček
Nadstavce na strojček sa dodávajú v rôznych veľkostiach. Správny strojček na vlasy by ich nemal obsahovať len ostré, ale aj v správnej veľkosti. Väčšina súprav profesionálneho zastrihávača vlasov sa dodáva s ôsmimi nadstavcami na strojček.
Nadstavce na strojčeku rozlišujeme na:
- Pevné nadstavce na strojček - nadstavce sú určené na konkrétnu dĺžku a na každú dĺžku strihu je potrebné mať samostatný nadstavec na strojček.
- Nastaviteľné nadstavce na strojček - nadstavce na strojčeku nie je potrebné vymieňať, stačí keď si nastavíte požadovanú dĺžku strihu. Výhodou nastaviteľných nadstavcov je ich presnejšie strihanie.
- Špeciálne nadstavce na strojček
Vyberte si ten správny motor holiaceho strojčeka
Motor holiaceho strojčeka je jeho hnacou silou. No aj tak túto funkciu väčšina ľudí pri nákupe príliš neskúma. Motor poháňa čepeľ holiaceho strojčeka. Existujú tri typy strihacích motorov:
- Magnetický motor
- Otočný motor
- Rotačný motor
Pomaly, ale isto, sa blíži vianočné obdobie a spolu s ním odštartoval aj zhon na darčeky. Výber darčekov nám vie často spôsobiť nemalú bolesť hlavy. Vybrať ten správny pre našu polovičku, priateľov a blízkych si vyžaduje veľa kreativity a premýšľania.
Aby sme vám aspoň trocha uľahčili hľadanie toho správneho vianočného darčeku, prinášame vám tip na ten perfektný vianočný darček pre ženu!
Nech je to vaša kamarátka, sestra, dcéra, mama alebo dokonca je to darček pre vás samotnú. Darujte pod stromček zdravé vlasy v podobe profesionálnej starostlivosti.
V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko vlasových línií starostlivo zostavených pre každý druh vlasov a vekovú kategóriu. Nech sa jedná o stylingové prípravky, vyživovaciu kúru alebo prípravky na každodenné používanie, bude to rozhodne personalizovaný a zvážený darček, ktorým môžete potešiť ženy vo vašom okolí.
Starostlivosť o vlasy pre sestru a kamarátku
Jean Paul Myné Empower Kit je línia s obsahom keratínu, ktorú jednoducho chcete darovať svojej kamarátke či sestre! Jednoduché prípravky s účinkom ako z kaderníckeho salóna. Táto keratínová kúra hĺbkovo posilňuje vlasovú štruktúru, vypĺňa keratínové defekty a následne chráni vlasy pred ďalším poškodením.
Stylingový Kit na vlasy ASP Arte Kit I a ASP Arte Kit II - máte vo svojom okolí ženu, ktorá si potrpí na pravidelnú úpravu svojich vlasov a venuje ich starostlivosti mnoho času? V tom prípade bude Kikoto Stylingový Kit ten pravý darček pre ňu. Sady obsahujú efektívne a dlhotrvácne prípravky na úpravu kučeravých alebo rovných vlasov, ktoré sú navyše plné mimoriadnych extraktov a vitamínov na následnú ochranu vlasov.
Starostlivosť o vlasy pre mamu
Jean Paul Myné Revamping Kit určite ocení každá matka, ktorá sa pasuje s poškodenými a vyťaženými vlasmi. Samotná sada obsahuje aktívne látky, ktoré nielen zlepšujú vzhľad a textúru prameňov, ale vlasom dodáva hĺbkovú výživu a starostlivosť.
Ošetrujúca kúra na vlasy ASP Vitaplex pozostáva z jednoduchých, zato veľmi účinných produktov na každodenné používanie. Prípravky neobsahujú žiadne sulfáty či silikóny. Naopak ich zložka s panthenolom a zložkou RAV19 vlasy obnovuje a zanecháva ich naozaj žiarivé.
Vlasy, ktoré sú riedke alebo preriedené častými chemickými procedúrami určite ocenia balíček Jean Paul Myné Plumping Kit - perfektné ošetrenie pre vlasy, ktoré potrebujú spätne nadobudnúť svoju silu a vitalitu.
Starostlivosť o vlasy pre dcéru
Často je tou najefektívnejšou cestou pri starostlivosti o vlasy práve jednoduchosť. V tom vám dozaista bude lahodiť Jean Paul Myné Blooming Kit, ktorý pozostáva z troch produktov: šampónu, vlasového balzamu a ošetrujúceho séra. Už s troma jednoduchými krokmi získajú vlasy maximálne ošetrenie, a budú tiež vyzerať silnejšie a žiarivejšie, pričom zloženie produktov vôbec nezaťažuje samotnú štruktúru vlasov.
Veríme, že vám tento článok pomohol nájsť ten vhodný darček pre vaše obľubované ženy. Určite nám v komentári dajte vedieť, pre ktorú sadu ste sa rozhodli.
Žehlička na vlasy je pre mnohé z nás samozrejmou súčasťou vlasovej výbavy - či už ako šikovný pomocník pri tvorbe účesu na mimoriadnu udalosť alebo aj pri každodennom stylingu. Pri používaní vlasovej žehličky je však potrebné sa o vlasy starať a chrániť ich pred poškodením, ktoré by im úprava teplom mohla spôsobiť. Na to, aby používanie žehličky bolo pre vaše vlasy čo najšetrnejšie, v tom zohráva podstatnú rolu práve jej správny výber.
Typ vlasov
Najpodstatnejším, na čo by ste pri výbere mali prihliadať, je typ vašich vlasov – od toho závisí druh, materiál, rozsah teplôt a ochranné funkcie, ktoré v novej žehličke musíte hľadať.
Kým jemné pramene si vyžadujú citlivejší prístup, je pre ne vhodnejšia keramická žehlička na vlasy, zatiaľ čo husté, kučeravé vlasy si vyžadujú vyššiu teplotu na vyrovnanie, a v tom prípade je pre ne vhodná titánová či parná žehlička.
Účel žehličky
Žehličku vyberajte aj podľa účelu, na ktorý vám bude slúžiť. Ak sa budete snažiť skoliť nepoddajné vlasy, voľte žehličku so širokými narovnávajúcimi doštičkami. Ak chcete z času načas aj nejaké vlnky, zaoblené hrany alebo žehlička s užšími žehliacimi doštičkami sú tou vhodnou voľbou. No a ak rady experimentujete s rozličnými účesmi, nešliapnete vedľa so žehličkou s výmennými nadstavcami.
Materiál žehliacej plochy
Ak ste si stanovili typ vašich vlasov a hlavný účel žehličky, prvotným bodom, podľa ktorého by ste sa mali riadiť je materiál žehliacich doštičiek.
Kovové doštičky sú zo všetkých najnevhodnejšie pre vlasy. Keďže sa ich plocha nahrieva nerovnomerne, môžu vlasy popáliť alebo až spáliť. Rovnako si dajte pozor na kovové žehličky s keramickým povrchom, keramický obal sa na žehličke môže časom porušiť a vaše vlasy tak prídu do priameho kontaktu s rozžeraveným kovom.
Keramické doštičky sa zahrievajú rýchlo a rovnomerne - sú preto vhodné pre jemné alebo krátke vlasy, pre ktoré je šetrnejšie ich upravovať pri nižších teplotách.
Teflónové žehličky sú rovnako vhodné pre jemné vlasy, keďže teflón chráni vlasy pred teplom a pred pripálením stylingových produktov.
Turmalínové žehličky majú špeciálnu funkciu ionizácie. Turmalínové doštičky produkujú záporné ióny, čo pôsobí antistaticky a vďaka udržaniu vlhkosti v prameňoch pôsobia vlasy žiarovo a lesklo.
Titánové žehliace plochy sú najodolnejšie voči teplotám a poškodeniu, čo sa odzrkadľuje aj na ich dlho trvácnosti. Tieto žehličky sú vhodne pre husté, nepoddajné vlasy, a prácu s ňou obľubujú aj profesionáli.
Kombinácia materiálov vám stlmí výhody viacerých materiálov do jedného produktu. Avšak dajte si pozor, akú kombináciu materiálov zvolíte. Kombinácia turmalínu a keramiky bude vhodná pre jemné vlasy, ktoré sú efektívne aj pri nižších teplotách. Spojenie keramiky a titánu vám zase ponúkne široký rozsah tepelného nastavenia.
Dodatočné funkcie žehličky
Funkčnosť žehličky však nekončí iba pri narovnávaní našich vlasov. Dnešný trh už ponúka širokú škálu žehličiek s rozličnými funkciami, ktoré nám pomáhajú naše vlasy chrániť, vyživovať a upravovať zároveň.
Ionizácia, o ktorej sme sa už zmienili vyššie, je funkcia, vďaka ktorej žehlička produkuje záporné ióny, ktoré neutralizujú katióny vo vlasoch. Vďaka tomu budú vaše vlasy hydratované, lesklé a predídete ich lámavosti.
Doštičky s napúšťaním sér a olejov - jednotlivé žehličky môžete napustiť ošetrujúcimi olejmi alebo neoplachovacím kondicionérom. Tie sa teplom aktivujú vo vašich vlasoch a podporujú tak ich uhladenie a lesk.
Úprava mokrých vlasov - väčšina žehličiek je určená na manipuláciu so suchými vlasmi. Niektoré modely však disponujú funkciou šetrného vysušenia vlasov, pričom ich zároveň aj vyžehlia. Tento typ je vhodný pre husté vlasy, ktoré si vyžadujú intenzívnejšiu úpravu.
Parné žehličky na vlasy menia vodu na paru, pričom sú vlasy po narovnaní hydratované a oveľa menej na ne vplýva teplo. Pomocou nich môžete dokonca aplikovať aj prípravky s keratínom priamo do štruktúry vlasov.
Praktickosť žehličky
A na záver ešte môžete zvážiť dodatočné vymoženosti žehličky, ktoré vám uľahčia narábanie s ňou.
Regulácia teploty – stupeň teploty sa nachádza v rozmedzí 80 až 240°C, čo sa líši u každého modelu. Teplotu si dokážete nastaviť pomocou tlačidiel alebo vďaka displeju či diódy. Niektoré modely zobrazujú tiež zostávajúci čas do požadovaného nahriatia a možnosť uzamknutia tlačidiel a nastavenej teploty.
Automatické vypnutie ocenia hlavne tí, ktorí sa ráno často ponáhľajú a nie vždy sa stihnú uistiť, či je žehlička vypnutá. Vďaka tejto funkcii sa žehlička automaticky vypne po určitom čase.
Otočný kábel je praktickou súčasťou žehličky, ktorú oceníte hlavne ak chcete žehličku využívať aj na natáčanie vlasov pre jednoduchšiu manipuláciu s prístrojom.
Veľkosť ramien žehličky sa pohybuje od 1,5cm do 5cm, a výber veľkosti žehliacich doštičiek závisí ako od dĺžky tak aj typu vašich vlasov.
Trápia vás riedke vlasy? Alebo ste sa dali ostrihať a teraz to ľutujete? Možno vám vlasy padajú počas zmeny ročných období, kvôli tehotenstvu alebo kvôli chorobe. Nech je to akokoľvek, existuje jednoduché riešenie - predĺženie vlasov.
Dlhé vlasy sú pokladané za znak ženskej krásy. Už počas evolúcie boli preferované ako znak zdravia a plodnosti, čo v podvedomí ľudí prevláda dodnes. Ak vám príroda nenadelila hustú dlhú korunu krásy, vyskúšajte niektorú z nasledujúcich možností.
Ako si môžete vlasy predĺžiť
- Keratínová metóda - pramene sa pripájajú na vlasy pomocou keratínu. Keratín je bielkovina, ktorá je stavebnou jednotkou našich vlasov a vďaka tomu je prepojenie podobné prirodzenému rastu a vlasy nepoškodzuje. Keratín sa zahreje a pramene sa pripájajú klieštikmi ku korienkom vlasov. Po troch mesiacoch je potrebné ich odpojiť a presunúť späť ku korienkom.
- Clip in - ide o príčesky, ktoré sa pripájajú k vlasom sponkou. Aplikácia je jednoduchá, ale nemá dlhé trvanie a využíva sa skôr jednorazovo na špeciálne príležitosti.
- Microring - na pripojenie vlasov využíva malý ľahký kovový krúžok. Nie je potrebné lepenie ani nahrievanie, takže je veľmi šetrné. Do krúžku sa vloží prameň vašich vlasov i nadpájaných vlasov a krúžok sa zatlačí klieštikmi. Tejto metóde sa hovorí aj eurolock.
- Prišívanie vlasov - vlasy sa prišívajú alebo háčkujú k vašim vlasom. Táto metóda môže spôsobovať pocit ťahania alebo svrbenia po aplikácii.
Pre koho sú predĺžené vlasy vhodné?
Predĺženie vlasov je vhodné pre ženy s pevnými a zdravými vlasmi, ktoré sú trochu redšie alebo boli u kaderníčky príliš skrátené. Okrem dodania dĺžky zároveň zvyšujú objem vlasov, preto sú vhodné aj pre jemné vlasy, pokiaľ nie sú lámavé.
Naopak, predlžovanie vlasov sa neodporúča, ak práve užívate silné antibiotiká alebo iné lieky, napríklad počas chemoterapie. Vtedy vlasy vypadávajú a spoje by boli veľmi oslabené. Predĺženie vlasov sa neodporúča ani pre polámané a krehké vlasy. V prvom rade sa snažte zlepšiť kvalitu a pevnosť vlasov, pokiaľ sú veľmi polámané, práve kratší strih im výrazne pomôže. Predlžovanie sa neodporúča ani tesne po pôrode, kedy v dôsledku kolísania hladín hormónov vlasy mamičkám vypadávajú. Spoje predĺžených vlasov by ich mohli zaťažiť a spôsobiť ešte intenzívnejšie vypadávanie.
Ako sa starať o predĺžené vlasy
Aby ste boli čo najdlhšie spokojné s predĺženými vlasmi, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad pri ich umývaní, česaní a úprave. Starostlivosť o predĺžené vlasy nie je zložitá, ak máte vhodné pomôcky a poznáte tieto triky.
- Vlasy je vhodné umývať v záklone, tak, ako to prebieha u kaderníčky.
- Umývajte si ich pomocou šetrných šampónov na vlasy a požívajte skôr vlažnú a nie horúcu vodu.
- Nikdy si vlasy nerozčesávajte mokré. Na rozčesávanie predĺžených vlasov používajte špeciálne kefy na predĺžené vlasy. Tak budete mať istotu, že ich nechtiac nevytrhnete. Najskôr začnite rozčesávať končeky vlasov a pomaly postupujte vyššie.
- Je vhodné, aby ste požívali kondicionér a aj masku na predĺžené vlasy. Ľahšie rozčesávanie vďaka hebkému povrchu vlasov zabezpečí, že si nepoškodíte spoje vo vlasoch. Špeciálne prípravky im dodajú aj zdravý lesk.
- Pri sušení a kulmovaní nepoužívajte vysoké teploty. Ideálne je používať fén na vlasy, ktorý má aj voľbu fúkania studeného vzduchu.
Kedy je potrebné predĺžené vlasy odstrániť?
Každému rastú vlasy inou rýchlosťou. Predĺžené vlasy sa zvyčajne odstraňujú, keď spoje odrastú asi päť centimetrov od korienkov. V priemere to trvá 3 až 5 mesiacov. Následne máte dve možnosti - predĺžené vlasy odstrániť, alebo ich posunúť vyššie, späť ku korienkom vlasov. Mnoho žien si necháva predĺženie vlasov iba dovtedy, kým im vlastné vlasy nedorastú do požadovanej dĺžky. Myslite však aj na to, že vlasy každý deň prirodzene vypadávajú. Okrem vašich vlastných vlasov vypadávajú aj tie predĺžené, preto je vhodné navštíviť kaderníčku raz za mesiac a skontrolovať ich stav.